Będzie program -- będzie pomoc
Zaakceptowano stworzenie holdingu wokół Stoczni Szczecińskiej
Będzie program -- będzie pomoc
W ciągu kilku najbliższych tygodni mają zostać opracowane szczegóły organizacyjne i prawne stworzenia wokół Stoczni Szczecińskiej silnej grupy przemysłowej, łączącej firmy z polskiego sektora stoczniowego.
Podstawą tej struktury w pierwszym etapie prywatyzacji byłyby stocznie Szczecińska i Gdynia oraz część Zakładów Cegielskiego produkująca silniki okrętowe. Decyzje przekazane zostały wczoraj w Szczecinie firmom, które mają wejść do holdingu.
Zdaniem premiera Włodzimierza Cimoszewicza, udział inwestorów zagranicznych nie może być brany pod uwagę, gdyż dotychczas nie zgłosili się poważni partnerzy. Wiesław Kaczmarek, minister przekształceń własnościowych, zapowiedział, że holding grupujący oprócz stoczni także banki i przedsiębiorstwa sektora okrętowego powstanie jeszcze przed końcem roku. -- Rząd oczekuje przedstawienia dokładnego projektu holdingu z harmonogramem na lata, deklarując daleko idącą pomoc w budowie -- zapewnił premier Cimoszewicz.
Zaczątek grupy
Pierwszą polską grupę przemysłową tworzyć mają Stocznia Szczecińska, Zakłady Cegielskiego -- Zakład Silników Okrętowych z Poznania oraz Stocznia Gdynia. Drugi etap zakłada włączenie do tej struktury...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta