Ratyfikacja konwencji OECD
Ratyfikacja konwencji OECD
Brakuje jeszcze akceptacji Senatu i podpisu prezydenta, by Polska mogła złożyć rządowi Republiki Francuskiej, który jest depozytariuszem Konwencji o Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, dokument naszego przystąpienia. Wczoraj Sejm uchwalił ustawę o ratyfikacji tej konwencji.
Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) istnieje od 1961 r. , dziś należy do niej 27 najbardziej rozwiniętych państw Europy Zachodniej, Ameryki Północnej i strefy Pacyfiku. Na przełomie 1995/ 96 r. przystąpiły do niej także Czechy i Węgry. 27 czerwca 1996 r. Rada OECD zgodziła się na przyjęcie Polski.
Konwencja powołująca OECD tak określa cele tej organizacji: "osiąganie jak najwyższego, trwałego wzrostu gospodarczego i zatrudnienia oraz rosnącego poziomu życia w krajach członkowskich"; "utrzymanie stabilizacji finansowej, a przez to przyczynianie się do rozwoju gospodarki światowej"; "przyczynianie się do opartej na zdrowych zasadach ekspansji gospodarczej w państwach członkowskich i nieczłonkowskich"; "przyczynianie się do ekspansji handlu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta