Pora na wizytę w urzędzie
Organem właściwym do rejestracji znaku towarowego jest w Polsce Urząd Patentowy z siedzibą w Warszawie
Pojęcie marki jest pojęciem potocznym, które nie ma jednego ekwiwalentu w języku prawnym. W przepisach regulujących prawa własności intelektualnej i przemysłowej odpowiednikiem potocznego rozumienia pojęcia marki jest najczęściej znak towarowy.
Rzadziej termin marka używany jest w znaczeniu wzoru przemysłowego. Organem właściwym do rejestracji znaku towarowego i wzoru przemysłowego jest w Polsce Urząd Patentowy, którego siedziba jest w Warszawie.
Do odróżniania towarów i usług
Jeżeli dane oznaczenie nadaje się do odróżniania towarów i usług jednego przedsiębiorstwa od towarów i usług innego przedsiębiorstwa, można je zarejestrować jako znak towarowy. Znakiem towarowym może być w szczególności wyraz, rysunek, ornament, kompozycja kolorystyczna, forma przestrzenna, w tym forma towaru lub opakowania, a także melodia lub inny sygnał dźwiękowy.
Możliwości rejestrowania rozmaitych oznaczeń jako znaków towarowych, choć szerokie, nie są jednak nieograniczone. Znakiem towarowym nie może być bowiem oznaczenie, które nie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów, dla których zostało zgłoszone, lub gdy składa się wyłącznie z elementów mogących służyć w obrocie do wskazania rodzaju towaru, jego pochodzenia, jakości, ilości, wartości, przeznaczenia, sposobu wytwarzania, składu, funkcji lub...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta