Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Odzyskiwanie firmowych plików lepiej powierzyć specjalistom

19 lipca 2012 | Prawo i praktyka

INFORMATYZACJA | Polscy przedsiębiorcy powinni uważnie wybierać firmy zajmujące się ochroną kluczowych danych cyfrowych

„Tanie i ekspresowe odzyskiwanie danych", „Profesjonalnie, tanio i bezpieczne odzyskam pliki"... – Internet pełen jest takich ogłoszeń firm podszywających się pod profesjonalne laboratoria przywracające firmowe i prywatne pliki. Tymczasem – jak przestrzegają eksperci z największych laboratoriów odzyskiwania danych – tego typu „specjaliści" mogą nie tylko zniszczyć firmowe nośniki danych i tym samym uniemożliwić odzyskanie plików na zawsze, lecz także narazić na wyciek danych osobowych bądź poufnych dokumentów przedsiębiorców. Jak sprawdzić, czy firma, której powierzamy dane, jest godna zaufania?

Zaawansowanie technologiczne dzisiejszych komputerów, smartfonów czy tabletów wymaga profesjonalnego sprzętu i technologii w zakresie przywracania cyfrowych informacji. Dla przykładu, niewłaściwe otwarcie dysku twardego w procesie przywracania plików bądź też jego porysowanie przez osoby nieposiadające do tego właściwych kwalifikacji może doprowadzić do sytuacji, w której przedsiębiorca nie tylko nie odzyska firmowych danych, lecz dodatkowo straci możliwość ich przywrócenia nawet przez profesjonalistów. Dodatkowym zagrożeniem jest to, że z uwagi na brak statusu prawnego domowych „laboratoriów" dane osobowe bądź strategiczne dokumenty firmowe mogą się dostać w niepowołane ręce.

Polityka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9287

Wydanie: 9287

Spis treści
Zamów abonament