Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nordea była najlepsza

19 lipca 2012 | Moje pieniądze | Katarzyna Ostrowska
Najefektywniejsze fundusze emerytalne w pierwszym półroczu 2012
źródło: Rzeczpospolita
Najefektywniejsze fundusze emerytalne w pierwszym półroczu 2012

Fundusze emerytalne | Ponad 6 proc. w ciągu sześciu pierwszych miesięcy tego roku zarobiły OFE najskuteczniej pomnażające składki swoich klientów. W tym gronie są: Nordea, Amplico, ING i Allianz

Fundusz emerytalny Nordea już od dłuższego czasu osiąga niezłe wyniki inwestycyjne. Widać zdecydowaną poprawę w ostatnich latach. W pierwszej połowie 2012 r. jego zysk wyniósł 6,14 proc. Był najwyższy wśród wszystkich OFE i o ponad 1 pkt proc. lepszy od wyniku najsłabszego funduszu w zestawieniu obejmującym  sześć miesięcy.

Pod lupę wzięliśmy w sumie 13 okresów, zaczynając od półrocznego, a na 12-letnim kończąc. Nordea plasuje się w najlepszej piątce w zestawieniach z wynikami od roku do pięciu lat (licząc od czerwca do czerwca). Jej najsłabszy wynik to 11. miejsce za dziewięć lat.

Bardzo stabilne wyniki

Druga pozycja w pierwszym półroczu przypadła Amplico. Stopa zwrotu tego OFE była tylko nieznacznie niższa niż Nordei (6,1 proc.).

To obecnie jeden z najbardziej stabilnie inwestujących funduszy emerytalnych. Uzyskuje bardzo dobre wyniki. Pięć razy był numerem jeden (w zestawieniach obejmujących okres od roku do 12 lat).

Amplico dobrze wypada także pod względem stanu hipotetycznego konta. Kryterium to uwzględnia nie tylko stopy zwrotu funduszy, ale także regularność wpłat oraz opłaty dystrybucyjne pobierane...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9287

Wydanie: 9287

Spis treści
Zamów abonament