Przeciętna forma, dobry wynik

19 lipca 2012 | Sport
Sebastian Mila musiał powtarzać rzut karny. Nie pomylił się ani za pierwszym, ani za drugim razem
autor zdjęcia: Bartek Sadowski
źródło: Fotorzepa

Śląsk wygrał z Buducnostą 2:0. Dziś mecze Legii, Ruchu i Lecha

Mistrz Polski zaczął drogę do Ligi Mistrzów bezboleśnie. Przy ponad 30 stopniach Celsjusza pewnie pokonał najlepszą drużynę Czarnogóry – Buducnost Podgorica 2:0. O takim wyniku marzył trener Orest Lenczyk, mówił, że chciałby, żeby rewanż był tylko formalnością.

Śląsk nie oczarował. W pierwszej połowie był przy piłce tylko przez 41 procent czasu gry. Nie było widać przepaści pomiędzy najlepszą polską drużyną a Buducnostą, gdzie największe gwiazdy zarabiają po 3 tysiące euro na miesiąc. Lenczyk przywiózł do Podgoricy drużynę osłabioną w porównaniu z sezonem, w którym wywalczył mistrzostwo. Stracił Jarosława Fojuta i Piotra Celebana, rozsypała mu się cała obrona, a widać było, że Marcin Kowalczyk ostatnią wiosnę spędził, tułając się z drużyną Młodej Ekstraklasy Zagłębia Lubin.

Śląsk ma mocną linię pomocy – z Sebastianem Milą, wracającym do formy Mateuszem Cetnarskim, ale w ataku jest jednak szczerbaty. Jedyny zdrowy i zdolny do gry napastnik Łukasz Gikiewicz pokazał się wczoraj tylko raz, marnując pod koniec pierwszej połowy najlepszą okazję, jaką wypracował...