Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak postępować w razie wypadku na drodze

19 lipca 2012 | Prawo | Piotr Sołowicz

Po drobnej kolizji nie trzeba wzywać policji. Wystarczy spisanie oświadczeń kierowców. Jeśli do zdarzenia doszło za granicą, to szkodę można zgłosić po powrocie do Polski

Choć wyjeżdżając na urlop, nikt nie zakłada, że to właśnie on będzie uczestnikiem kolizji lub wypadku, warto przed wyjazdem przygotować się również na taką okoliczność. Dzięki temu  po powrocie z wakacji unikniemy przykrych niespodzianek wynikających np. z załatwiania formalności u ubezpieczyciela związanych z wypłatą odszkodowania.

Gdy dojdzie do poważniejszego wypadku lub kolizji, na miejsce zdarzenia koniecznie trzeba wezwać policję. Jest to szczególnie wymagane, gdy w takim zdarzeniu ucierpiały jakieś osoby.

W takiej sytuacji może być bowiem rozważana odpowiedzialność sprawcy za ewentualne przestępstwo, np. nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego i spowodowania określonych uszczerbków na zdrowiu jego uczestników.

Dla wyjaśnienia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9287

Wydanie: 9287

Spis treści
Zamów abonament