Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łupkowy chaos

19 lipca 2012 | Publicystyka, Opinie | Igor Janke
autor zdjęcia: Waldemar Kompała
źródło: Fotorzepa

Premier musi przyspieszyć działania w sprawie łupków. Jeśli tego nie zrobi, możemy stracić swoją wielką szansę – ostrzega publicysta „Rzeczpospolitej”

Trwa spór między ministerstwami o kształt ustawy regulującej zasady przydzielania koncesji, opodatkowania i wydobycia gazu łupkowego.

Sprawą łupków zajmują się resorty środowiska, skarbu, finansów, a także MSZ. Ostateczny jej kształt miał być gotowy kilka tygodni temu. Ustawa ta ma zdecydować o kluczowych sprawach. Przede wszystkim o tym, w jaki sposób inwestorzy, którzy znaleźli gaz, będą mogli otrzymać koncesję na jego wydobycie. Jaki będzie kształt i wysokość podatków? Jakie obowiązki będzie musiał wziąć na siebie inwestor? W jaki sposób państwo będzie mogło kontrolować pracę firm wydobywczych?

Inwestorzy nie będą czekać

Do dziś nie ma - wyposażonego w twarde narzędzia do zarządzania - pełnomocnika, który mógłby realnie koordynować cały proces. Decyzje zapadają bądź nie zapadają w wielu miejscach naraz. Brakuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9287

Wydanie: 9287

Spis treści
Zamów abonament