Deweloperzy inwestują w hotele z górnej półki
Luksusowe obiekty w wakacyjnych kurortach kuszą klientów dodatkowymi usługami
W polskich kurortach działa ok. 100 hoteli mających co najmniej cztery gwiazdki – szacuje firma doradcza Horwath HTL. W sumie na zamożniejszych turystów czeka w tych obiektach ok. 10 tys. pokoi i apartamentów.
Podaż luksusowych obiektów rośnie nieznacznie. Co roku, jak wyliczają przedstawiciele Sun & Snow, firmy zarządzającej wynajmem apartamentów, w Polsce przybywa od kilku do kilkunastu luksusowych obiektów. Największą ofertą mogą się dziś pochwalić Trójmiasto, Kołobrzeg, Zakopane, Międzyzdroje, Wisła oraz Krynica Górska. Przeważają hotele niesieciowe. Te działające pod marką międzynarodowych operatorów, jak np. Sheraton czy Sofitel w Sopocie, należą raczej do wyjątków.
Ryzykowne projekty
Najbogatszą ofertą obiektów z wyższej półki może się pochwalić m. in. Trójmiasto, gdzie funkcjonuje siedem hoteli 5-wiazdkowych i 10 4-gwiazdkowych, oraz Kołobrzeg (dwa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta