Śląsk Wrocław bije Lecha

01 grudnia 2012 | Sport | ŁM

Mistrz Polski pokonał na wyjeździe wicelidera tabeli aż 3:0 po golach Cristiana Diaza (21. minuta), Waldemara Soboty (55.)
i Piotra Ćwielonga (57.). W drugiej połowie zasłabł trener Śląska Stanislav Levy, w szatni udzielono mu pomocy lekarskiej. Lech po raz drugi w ostatnich trzech meczach stracił trzy gole na własnym stadionie. W drugim piątkowym meczu Jagiellonia zremisowała
u siebie z GKS Bełchatów 2:2. Goście prowadzili do przerwy 2:0 (Tomasz Wróbel 22., Kamil Wacławczyk 44.), ale w drugiej połowie, grając w 10 (czerwona kartka Wróbla za niesportowe zachowanie
w 32. min) nie zdołali utrzymać prowadzenia (bramki zdobyli Tomasz Frankowski w 46. i Nika Dzalamidze w 68. minucie).