Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po świętach nie od razu dobra forma i wysokie tempo realizacji zadań

17 grudnia 2012 | Prawo i praktyka | Tomasz Morycz

Po dłuższej przerwie trudno wrócić do pracy na pełnych obrotach. Cierpliwość przełożonego w tolerowaniu takiego kryzysu ma jednak swoje granice.

W tym roku Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok wypadają tak korzystnie, że wystarczy wziąć zaledwie cztery dni wolnego (na 24, 27, 28 i 31 grudnia), aby cieszyć się aż 11-dniowym odpoczynkiem. Wolne może więc trwać od 22 grudnia do 1 stycznia.

Zapewne wielu pracowników zechce skorzystać z tej okazji. Nie powinni mieć z tym większych problemów. Przede wszystkim dlatego, że wykonywanie zadań w tym okresie i tak pozostawia wiele do życzenia. Poza tym pracodawcom zależy na wykorzystaniu reszty urlopu przez załogę, dzięki czemu nie przekształci się on w zaległy. Inna sprawa, że w wielu branżach to czas, kiedy w firmie niewiele się dzieje i spowolnienie czy wręcz zawieszenie działalności nie odbija się na wynikach.

Przeczekać gorsze dni

Choć w ciągu roku często zdarzają się wielodniowe przerwy w wykonywaniu obowiązków, np. wakacje, długie weekendy czy inne święta, to w żadnym wypadku nie wiąże się to z takim powrotnym dyskomfortem. Przygotowania do wigilii, spotkania z rodziną czy sylwestrowe szaleństwa sprawiają, że niełatwo po nich wejść w rzeczywistość i od razu pracować na pełnych obrotach.

To wręcz szok dla organizmu. Jak może przejawiać się poświąteczny kryzys? Przede wszystkim spadkiem tempa, dokładności i ilości wykonywanych zadań. Wszystko przez mniejsze skupienie, motywację i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9414

Wydanie: 9414

Spis treści
Zamów abonament