Jak uzyskać pozwolenie na broń
Przedsiębiorca musi uzasadnić policji potrzebę posiadania broni. Może być to wyjątkowe zagrożenie życia, zdrowia lub mienia
Właściciele kantorów wymiany walut, salonów jubilerskich czy sklepów padają ofiarą napadów rabunkowych znacznie częściej niż przeciętni obywatele. Prowadzenie biznesu, który wiąże się z obracaniem większą ilością gotówki, przyciąga uwagę złodziei, którzy liczą na większy łup. Część przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z ryzyka i chcąc zwiększyć swoje bezpieczeństwo, decyduje się wystąpić o pozwolenie na broń do ochrony osobistej. Policja nie wyda go jednak, gdy zagrożenie życia, zdrowia lub mienia będzie jedynie potencjalne.
Trzeba podać powód
Przedsiębiorca otrzyma pozwolenie na broń, jeżeli nie będzie stanowił zagrożenia dla samego siebie, porządku lub bezpieczeństwa publicznego oraz przedstawi ważny powód, dla którego chce posiadać broń. Jest nim m.in. stałe, realne i ponadprzeciętne zagrożenie życia, zdrowia lub mienia.
242 zł wynosi opłata za wydanie pozwolenia na broń osobie fizycznej
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że zagrożenie życia lub zdrowia, uzasadniające wydanie pozwolenia na broń, musi być w takich przypadkach obiektywne, aktualne i realne, a przede wszystkim ponadprzeciętne...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta