Dostawcy zmieniają kontrakty
21 maja upływa termin na poinformowanie abonentów o zmianach warunków umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w tym określonych w regulaminie lub w cenniku, które wynikają z konieczności ich dostosowania do nowelizacji prawa telekomunikacyjnego
21 stycznia 2013 roku weszła w życie ustawa z 16 listopada 2012 r. o zmianie ustawy Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (DzU z 2012, poz. 1445; dalej ustawa nowelizacyjna) zmieniająca ustawę z 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne (DzU z 2004 nr 171 poz. 1800; prawo telekomunikacyjne). Nowe prawo telekomunikacyjne zmienia wiele dotychczasowych przepisów, dodając również nowe regulacje, a przez to dostosowuje nasze ustawodawstwo do wymagań dyrektyw unijnych.
Nowelizacja przewiduje rozwiązania zwiększające uprawnienia abonentów, optymalizuje obowiązki przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Zgodnie z nowym brzmieniem prawa telekomunikacyjnego umowa o świadczenie publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych powinna mieć jasną, zrozumiałą i łatwo dostępną formę a dodatkowo powinna zostać uzupełniona o szereg nowych regulacji. Umowa powinna określać m.in.:
- dane dotyczące funkcjonalności świadczonej usługi, ich jakości,
- sposób przekazywania abonentowi informacji o zagrożeniach związanych ze świadczoną usługą, w tym o sposobach ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych oraz
- wszelkie opłaty należne w momencie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta