Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W ten weekend nie śpimy. Muzea na nas czekają

17 maja 2013 | Życie Warszawy | Marek Kozubal Janina Blikowska
Tłumy chętnych w poprzednim roku w Wilanowie
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Tłumy chętnych w poprzednim roku w Wilanowie
W Pałacu Prezydenckim można obejrzeć chorągwie
źródło: Rzeczpospolita
W Pałacu Prezydenckim można obejrzeć chorągwie

Kultura | Rok temu ponad 200 tysięcy osób uczestniczyło w Nocy Muzeów. Czy tym razem padnie rekord frekwencji?

Po raz dziesiąty w nocy z soboty na niedzielę zostanie zorganizowana Noc Muzeów. W stolicy zwiedzać będzie można za darmo 210 placówek.

Nie tylko będzie można wejść do muzeów np. nowo otwartego Muzeum Historii Żydów Polskich,  ale także innych instytucji, np. MSW, IPN, czy Kancelarii Prezydenta RP, czy zobaczyć od środka Stadion Narodowy.

Na razie nie wiadomo, czy tego dnia zostaną wydłużone godziny kursowania metra. Po mieście będzie jednak można jeździć na rowerach Veturilo, do dyspozycji będzie 128 stacji i 2200 rowerów. Na miasto wyjedzie też 26 zabytkowych autobusów, w tym 15 „ogórków". W poprzednim roku w Noc Muzeów różne placówki odwiedziło ok. 200 tys. osób.

Jak tę noc spędzą znani warszawiacy? Znany aktor Emilian Kamiński sobotnią noc spędzi w swoim Teatrze Kamienica. – Przyłączamy się do akcji – tłumaczy. Zaprasza do zwiedzania swojego teatru do godz. 1 w niedzielę. – Będzie można obejrzeć makietę Warszawy, przed budynkiem stanął stary tramwaj. Poza tym można będzie napić się u nas kawy – zachęca aktor.

Burmistrz Ursynowa Piotr Guział w Noc Muzeów zostanie przewodnikiem po swojej dzielnicy. – Zorganizujemy dwie wycieczki piętrusem po Ursynowie. Jedna zacznie się o 19.15, a druga o 21.15. Przejdziemy obok najciekawszych miejsc dzielnicy. Opowiem o jej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9538

Spis treści
Zamów abonament