Opłaty związane z postępowaniem odwoławczym są kosztem
Kwoty, które spółka uiściła w związku z odwołaniem jej niedoszłego wykonawcy przed KIO, należy badać pod kątem celowości tego wydatku, tj. powiązania takiego działania i jego konsekwencji z procesem pozyskiwania środków służących generowaniu przychodów
Tak stwierdziła Izba Skarbowa w Poznaniu w interpretacji z 17 kwietnia 2013 r. (ILPB3/423-26/13-4/JG).
Wnioskodawca realizuje inwestycję dofinansowaną z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, realizowaną poprzez zakup usług i robót budowlanych od zewnętrznych wykonawców. Przy wyłonieniu wykonawców obowiązują procedury określone w przepisach ustawy – Prawo zamówień publicznych.
Wnioskodawca jest beneficjentem tych środków, więc jest dla niego istotne, aby wykonawca posiadał odpowiedni potencjał gwarantujący realizację zamówienia lub pozwalający egzekwować od niego należności w przypadku wadliwej realizacji umowy. W tym celu wnioskodawca żądał od wykonawców określonych oświadczeń i dokumentów, przede wszystkim potwierdzających spełnienie przez nich warunków udziału w postępowaniu.
Zgłaszający się musiał m.in. przedstawić polisę potwierdzającą, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta