Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy dokument z archiwalnym kursem euro

24 czerwca 2013 | Prawo i praktyka | Tomasz Krywan

Gdy podatnik chce zbiorczo skorygować faktury z danego okresu rozliczeniowego, to nie może przyjąć do tego celu jednej uśrednionej ceny walut

- W związku z udzieleniem rabatu, zamierzam wystawić kontrahentowi zagranicznemu zbiorczą, uproszczoną fakturę korygującą. W związku z tym, że faktura ta zostanie wystawiona do faktur w euro, zastanawiam się jaki kurs przeliczeniowy zastosować. Czy może to być kurs średni ważony wyliczony na podstawie kursów zastosowanych na korygowanych zbiorczo fakturach pierwotnych? – pyta czytelnik.

Przepisy nie określają wprost według jakiego kursu należy przeliczać faktury korygujące. W przeszłości powodowało to wątpliwości co do właściwego sposobu postępowania. Od dłuższego czasu dominuje jednak stanowisko, że przy wystawianiu faktur korygujących do faktur w walutach obcych powinien być stosowany kurs pierwotny, tj. kurs właściwy dla korygowanej faktury.

Stanowisko takie reprezentują również organy podatkowe, czego przykładem mogą być:...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9569

Wydanie: 9569

Spis treści
Zamów abonament