Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Młode ofiary prześladowań w sieci

12 października 2013 | Świat | Agata Kaźmierska

Dziecko spędza przed komputerem sporo czasu. Rodzice zwykle nie widzą w tym nic niepokojącego 
aż do dnia, gdy decyduje się ono targnąć na własne życie.

Był radosnym chłopcem, nie miał depresji. Był ostatnim, którego można podejrzewać, że odbierze sobie życie – mówiła matka Daniela Perry'ego.

Mieszkający w szkockim Dunfermline 17-latek rozmawiał z nieznajomą dziewczyną przez Skype'a. A przynajmniej myślał, że rozmawia z dziewczyną. 15 lipca ktoś zażądał od niego kilku tysięcy funtów w zamian za to, że nie roześle do rodziny i przyjaciół Daniela zapisu oraz zdjęć z rozmowy z „nieznajomą". Kilka godzin później chłopak opisał wszystko w liście, przepraszając rodziców, że ich zawiódł i zabił się, skacząc z mostu.

Miesiąc wcześniej powiesiła się 14-letnia Brytyjka Hannah Smith. Internauci na portalu Ask.fm pisali jej, że jest „tłustą krową", powinna zachorować na raka i kazali jej się zabić.

Ze statystyk prowadzonych przez organizacje, które zajmują się walką z prześladowaniami w Internecie, wynika, że z powodu nękania w sieci od 2010 r. życie odebrało sobie 34 dzieci. Ile takich samobójstw było w ciągu minionych trzech lat, chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć, choć pewne jest jedno: dochodzi do nich coraz częściej.

Ostatnie, o którym wiadomo, miało miejsce 30 września. 16-letni autystyczny chłopiec Maxwell Webb z Kansas powiesił się. Półtora tygodnia wcześniej życie odebrała sobie 12-latka z Florydy, Rebecca Ann...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9663

Wydanie: 9663

Spis treści

Publicystyka, Opinie

Zamów abonament