Zelmer dla Turków i Greków
Konrad Pokutycki | W zakładzie spółki powstaje sprzęt pod innymi markami grupy – mówi prezes BSH.
Rz: Czy Zelmer już formalnie należy do grupy BSH?
Konrad Pokutycki: Udało się zamknąć wszystkie aspekty finansowe. Musieliśmy ogłosić drugie wezwanie na zakup akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, co jest standardowym działaniem, ale dla inwestora nabyciem nowego doświadczenia. To wszystko, razem z wycofaniem spółki z GPW, przebiegło szybko i sprawnie, dlatego od razu mogliśmy przejść do pracy operacyjnej oraz integracji spółki Zelmer z BSH. Proces wystartował pod koniec drugiego kwartału 2013 roku i trwa nadal. Według planów powinien zakończyć się w tym roku. Integrację zaczęliśmy od rynku polskiego. Od stycznia 2014 roku BSH obok marek Bosch, Siemens i Gaggenau rozpoczęła sprzedaż wyrobów AGD marki Zelmer. Powiadomiliśmy dystrybutorów i już w 2013 roku rozpoczęliśmy proces negocjacji nowych umów. Połowa obrotów Zelmera jest generowana w Polsce, dlatego dla wszystkich jest to duża zmiana.
A co z rynkami eksportowymi?
Mówimy o ośmiu krajach, ze szczególnym wskazaniem na Rosję i Ukrainę, gdzie sprzedaż Zelmera jest stosunkowo najwyższa. Czeka je podobny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta