Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firma nie może manipulować kosztami

24 marca 2014 | Ekspert księgowy

Podatnik nie ma prawa do amortyzowania znaku słowno-graficznego z dwóch różnych podstaw, tj. jako utworu i jako znaku towarowego. Traktowanie tego zamiennie, w zależności od aktualnych potrzeb, jest niedozwolone.

W lutym 2013 r. fiskus określił spółce zobowiązanie w CIT za okres od 31 października 2006 r. do 31 grudnia 2007 r. Zarzucił, że wrzuciła w koszty odpisy amortyzacyjne od prawa do znaku towarowego. Chodziło o nabyte aportem autorskie prawo majątkowe do znaku słowno-graficznego. Urzędnicy podkreślali, że prawo ochronne do tego znaku zostało spółce przyznane dopiero 9 stycznia 2012 r. Wcześniej więc spółka nie miała prawa go amortyzować. Fiskus nie zgodził się też z amortyzacją prawa z rejestracji znaku towarowego jako autorskiego prawa majątkowego w rozumieniu art. 16b ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie nie przyznał spółce racji. Zauważył, że 30 listopada 2006 r. nadzwyczajne walne zgromadzenie wspólników spółki podjęło uchwałę w sprawie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9796

Wydanie: 9796

Spis treści

Media planet

Zamów abonament