Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bruksela zmienia zasady gry

24 marca 2014 | Ekonomia i Rozwój
Iwona Wendel od listopada 2013 r. wiceminister  w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W latach 2011–2013 wiceminister w resorcie rozwoju regionalnego. Wcześniej dyrektor Wydziału Informatyki w Urzędzie Miasta Krakowa. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną i podyplomowe studia administracji europejskiej w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Iwona Wendel od listopada 2013 r. wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W latach 2011–2013 wiceminister w resorcie rozwoju regionalnego. Wcześniej dyrektor Wydziału Informatyki w Urzędzie Miasta Krakowa. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną i podyplomowe studia administracji europejskiej w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie.

Iwona Wendel | KE winna zdecydować już o dużych inwestycjach firm – mówi wiceminister infrastruktury.

Spodziewała się pani, że „Innowacyjna gospodarka" z najszybciej realizowanego programu operacyjnego stanie się na finiszu programem z największymi problemami?

Iwona Wendel: Końcowy etap realizacji jest trudny dla każdego programu. To naturalne, bo trzeba domknąć kontraktację i przejść do finalizowania i rozliczania projektów. W tej fazie mogą też pojawiać się dodatkowe środki, uwalniane z różnych przyczyn i w różnych działaniach, które trzeba sprawnie zagospodarować, z czym program radzi sobie zresztą całkiem dobrze. Ten etap wymaga dużego wysiłku, tak ze strony beneficjentów, jak i instytucji. „Innowacyjna gospodarka" nie jest tu wyjątkiem.

Chodzi mi o kłopoty z euro na budowę elektronicznej administracji spowodowane tzw. infoaferą, czyli korupcją przy przetargach informatycznych, oraz o problemy z największymi inwestycjami firm o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki sprokurowane niezwykle wolną ich akceptacją przez Komisję Europejską...

Zarządzanie tak dużym i wielowymiarowym programem polega też na identyfikacji możliwych ryzyk i opracowaniu scenariuszy eliminowania pojawiających się trudności. Jesteśmy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9796

Wydanie: 9796

Spis treści

Media planet

Zamów abonament