Kiedy odszkodowanie pokryje utracone przez firmę zyski
Tylko całkowite naprawienie powstałej szkody daje przedsiębiorcy szansę na szybkie osiągnięcie pełni mocy produkcyjnych i powrót do gry rynkowej.
Ubezpieczenia dla firm stają się coraz bardziej skomplikowane. Przybywa w nich dodatkowych opcji, możliwości, wariantów, ale też i rośnie liczba oraz szczegółowość postanowień. Ubezpieczyciele starają się dostarczać zabezpieczenie finansowe we wszystkich przypadkach, jakie mogą zagrozić egzystencji czy choćby samemu tylko wynikowi finansowemu przedsiębiorstwa.
Podmiot gospodarczy nie może sobie pozwolić nawet na chwilowy brak aktywności rynkowej, przerwę produkcyjną, czy jakąkolwiek inną sytuację, gdy jego produktów nie ma na rynku. Konkurencja zapewne nie omieszka wykorzystać takiej okazji do zastąpienia ich własnymi wyrobami, licząc przy tym na trwałość takiej zamiany.
Utrata rynku oznacza dużo większe problemy niż strawienie ogniem budynków i maszyn. Ogień można ugasić, mury postawić na nowo, nowe maszyny wziąć w leasing – odzyskanie straconych rynków zbytu jest o wiele trudniejsze, a nieraz zupełnie niemożliwe.
Nawet osoba niezbyt biegła w ubezpieczeniach potrafi dostrzec różnicę między szkodą wypłacaną w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) a wypłacaną z własnego ubezpieczenia mienia np. z autocasco (AC), mieszkania czy majątku firmy. Różnica bierze się stąd, że w przypadku OC mówimy o tzw. pełnym naprawieniu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta