Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkolić, ale nie dawać broni

26 sierpnia 2014 | Kraj | Paweł Majewski
Jak zwiększyć potencjał obronny
źródło: Rzeczpospolita
Jak zwiększyć potencjał obronny

Nie chcemy ponosić kosztów poprawy bezpieczeństwa. Polacy zamiast wzrostu wydatków na armię wolą ochotników i masowe szkolenia.

Od czasu zaanektowania w lutym przez Rosję ukraińskiego Krymu w Polsce toczy się dyskusja o sposobach poprawienia naszego bezpieczeństwa. Jak pisała w zeszłym tygodniu „Rz", na wrześniowym szczycie NATO nie zapadną decyzja o rozmieszczeniu u nas stałych baz sojuszu.

Badanie Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS (dawniej IBRiS Homo Homini) daje odpowiedź, jak zwiększenie naszego potencjału obronnego widzą Polacy. Okazuje się, że preferujemy te rozwiązania, które będą nas kosztowały najmniej.

Weekendowe szkolenia ze strzelania

O konieczności wzmacniania własnych sił zbrojnych mówił przed kilkunastoma dniami przy okazji Święta Wojska Polskiego prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem należy zwiększyć budżet na obronność z 1,95 do 2 proc. PKB (eksperci szacują wzrost wydatków na 800 mln zł). Jednak, jak wynika z naszego sondażu,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9924

Wydanie: 9924

Spis treści

Ściągawka przedsiębiorcy

Zamów abonament