Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kopacz dostała kredyt na start

08 października 2014 | Kraj | Paweł Majewski
źródło: Rzeczpospolita

Sondaż „Rz" | Po raz pierwszy od marca 2013 r. Platforma Obywatelska jest samodzielnym liderem w naszym badaniu.

Najnowszy pomiar IBRiS dla „Rz" kończy trwającego od miesiąca pata. Po dwóch kolejnych sondażowych remisach między PO i PiS rządzący wysuwają się na prowadzenie. W tym czasie aż o 10 punktów procentowych spadła liczba osób negatywnie oceniających nową premier Ewę Kopacz, a notowania prezydenta Bronisława Komorowskiego są na rekordowym poziomie.

W Sejmie byłyby tylko cztery partie, bo po raz pierwszy od majowego sukcesu w eurowyborach poniżej progu spada Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego.

Bezradna opozycja

Z telefonicznego badania przeprowadzonego 3–4 października wynika, że gdyby wybory odbyły się w ostatnią niedzielę, PO utrzymałaby poparcie z połowy września: zagłosowałoby na nią 33 proc. Polaków. Poparcie dla PiS spadło o 2 punkty procentowe i wynosi 31 proc.

Niewiele lepszy dla opozycji jest wariant, w którym IBRiS zbadał poparcie dla PiS w koalicji z Polską Razem i Solidarną Polską. Tu również po raz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9961

Wydanie: 9961

Spis treści

Rzecz o prawie

Zamów abonament