Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Antifa szkoli się w MMA

08 października 2014 | Kraj | Wiktor Ferfecki
Członkowie Antify regularnie zakłócają imprezy organizowane m.in. przez skrajną prawicę.  Na zdj. grupa antyfaszystów podczas Święta Niepodległości w Warszawie w 2011 r.  Na pl. Konstytucji doszło wówczas do starć z policją.
źródło: Fotorzepa
Członkowie Antify regularnie zakłócają imprezy organizowane m.in. przez skrajną prawicę. Na zdj. grupa antyfaszystów podczas Święta Niepodległości w Warszawie w 2011 r. Na pl. Konstytucji doszło wówczas do starć z policją.

Antyfaszyści trenują pod okiem mistrza sztuk walki. Czy grozi nam rosnąca lewacka ekstrema?

Czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu oraz 24 walki stoczone na zawodowym ringu, w tym 15 wygranych – to najważniejsze cechy Petera Irvinga, brytyjskiego zawodnika mieszanych sztuk walki (MMA). Dochodzą do tego jawnie lewicowe poglądy, których oznaką jest anarchistyczny symbol wytatuowany na ramieniu. We wrześniu Irving poprowadził w Poznaniu dwudniowe szkolenie dla antyfaszystów. Uczył m.in. „taktyk walki z różnymi typami przeciwników".

– Seminarium miało czysto sportowy charakter. Nie doszukiwałbym się żadnej sensacji – podkreśla Tomasz Matysiak z poznańskiego skłotu Rozbrat, w którym częściowo odbywało się szkolenie. Specjaliści od bezpieczeństwa ostrzegają jednak przed rosnącym potencjałem lewicowej ekstremy w Polsce.

Czym jest Antifa? Antyfaszyści za swoich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9961

Wydanie: 9961

Spis treści

Rzecz o prawie

Zamów abonament