Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kolejka do sieci

08 października 2014 | Ciekawa ekonomia
autor zdjęcia: Bartosz Jankowski
źródło: Fotorzepa
Najlepsze biblioteki w regionach (pierwsza trójka, liczba punktów w rankingu)
źródło: Rzeczpospolita
Najlepsze biblioteki w regionach (pierwsza trójka, liczba punktów w rankingu)

Grzegorz Gauden | Dzięki nowoczesnej sieci bibliotecznej każdy obywatel Polski uzyskuje nieodpłatny dostęp do bogatego księgozbioru oraz multimediów – mówi dyrektor Instytutu Książki w rozmowie z Jackiem Cieślakiem.

Rz: Ranking bibliotek pokazuje, że stereotyp o podziale na zachodnią Polskę A i wschodnią Polskę B staje się nieaktualny.

Grzegorz Gauden: To widoczny gołym okiem pozytywny rezultat realizowanego od czterech lat wieloletniego, rządowego programu „Kultura+ Infrastruktura Bibliotek", na który zostało przeznaczonych 150 mln złotych. Trwają prace nad uruchomieniem kolejnego programu na lata 2016–2020. Rokowania są bardzo dobre. Mam nadzieję, że do końca 2014 roku rząd podejmie stosowną uchwałę i będziemy ogłaszali nowy nabór projektów, bo zainteresowanie jest bardzo duże.

Jak się objawia?

Wybudowane już obiekty są inspiracją dla sąsiednich gmin, które chcą dołączyć do sieci nowoczesnych bibliotek. Jestem z tego bardzo dumny i zadowolony, bo mówimy o wynikach pracy bardzo konsekwentnie wykonywanej przez polskich bibliotekarzy, a nie doraźnej akcji. Również dlatego mamy na liście takie spektakularne zmiany, jak awans jednej z bibliotek o ponad 200 miejsc. Chodzi o to, że w miejsce starego obiektu wybudowano nowy, przyjazny dla mieszkańców i wyposażony, poza księgozbiorem, w nowoczesne technologie. W ten sposób poprawiamy standardy obsługi czytelników i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9961

Wydanie: 9961

Spis treści

Rzecz o prawie

Zamów abonament