Hazard: rewolucja czy gra pozorów
Przygotowywane zmiany w ustawie o grach hazardowych są zbyt ogólnikowe i pozostawiają dużą niepewność interpretacyjną – zwraca uwagę radca prawny.
Na fali doniesień o tysiącach osób, przeciwko którym prowadzone są postępowania karne z powodu skorzystania z oferty nielicencjonowanych gier hazardowych online, warto przyjrzeć się uważniej nowemu projektowi zmian do ustawy o grach hazardowych (projekt z 17 października br).
Projekt od kilku miesięcy był przygotowywany przez Ministerstwo Finansów, a 21 października 2014 r. uzyskał formalne zatwierdzenie Rady Ministrów i został skierowany do Sejmu oraz Komisji Europejskiej, zgodnie z wymogiem notyfikacji, na dalszy etap procesu legislacyjnego.
W zamierzeniu autorów projektu o koncesję lub zezwolenie na prowadzenie gier hazardowych w Polsce będą mogli ubiegać się bezpośrednio zagraniczni przedsiębiorcy z UE lub EFTA (stron umowy z EOG), jeśli tylko utworzą w tym celu oddział w Polsce.
Niewątpliwie nowe podejście jest pochodną postępowania Komisji wszczętego przeciwko Polsce w trybie art. 258 traktatu o funkcjonowaniu UE. Pytanie tylko, czy jest to inicjatywa prowadząca do rzeczywistej zmiany jakościowej. Otwierająca polski rynek usług hazardowych dla operatorów licencjonowanych w innych krajach UE....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta