Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lista zatrudnionych ważniejsza niż forma rejestru

24 kwietnia 2015 | Dobra Firma | Grażyna Ordak

Wykaz wykonujących prace w szczególnych warunkach lub charakterze szef może prowadzić w elektronicznym programie kadrowo- -płacowym. Musi jednak powiadomić podwładnego, że umieścił go w tym spisie.

- Czy ewidencję pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze wystarczy prowadzić w formie elektronicznej w programie kadrowo-płacowym, z którego w każdej chwili można wydrukować wykazy zawierające wymagane dane, czy powinna to być forma papierowego rejestru? – pyta czytelniczka.

Przepisy nie przesądzają, w jakiej formie ma być prowadzona taka ewidencja. Dopuszczalny jest więc także wykaz wydrukowany z elektronicznego programu kadrowo-płacowego. Ważniejsze jednak, aby szef poinformował etatowca, że figuruje na takiej liście, choć przepisy tu też nie nakazują, w jaki sposób...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10124

Wydanie: 10124

Spis treści

Modernizacja roku

Zamów abonament