Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzeba pamiętać o szklanych drzwiach i witrynach

24 kwietnia 2015 | Prawo w biznesie | Regina Skibińska

Warto zadbać o ochronę ryzyk specyficznych dla prowadzonej działalności sprzedażowej.

Szukając polisy dla swojego sklepu, jego właściciele często zaczynają od przeglądu ofert typowych dla przedsiębiorców. Są to najczęściej polisy uwzględniające ubezpieczenie mienia przed skutkami zdarzeń losowych, jak np. zalanie, pożar czy akty wandalizmu. Taki zakres, jakkolwiek właściwy i użyteczny, nie wyczerpuje potrzeb osób prowadzących sklepy detaliczne. Każda branża jest inna i rządzi się swoimi prawami, dlatego warto zadbać o ochronę ryzyk specyficznych dla prowadzonej działalności.

Ubezpieczenie można skomponować samodzielnie lub skorzystać z gotowych, dostępnych na rynku rozwiązań przeznaczonych dla sklepów detalicznych.

To wygodniejsza opcja, bo szyte na miarę oferty dla małych i średnich przedsiębiorców często już w podstawowym zakresie chronią od wyżej wymienionych ryzyk – radzi Rafał Klepuszewski z Liberty Ubezpieczenia. – Dodatkowo właściciel sklepu może ubezpieczyć się od ryzyk...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10124

Wydanie: 10124

Spis treści

Modernizacja roku

Zamów abonament