Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od słoneczka do kopalni

24 kwietnia 2015 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Slogan promocyjny powinien być spójny z celami rozwojowymi, a nie tylko z gustem władzy.

grzegorz Łyś

Nowe hasło promocyjne woj. pomorskiego – „Pomorskie – życia pełne" zaraz po jego zaprezentowaniu w połowie kwietnia br. wywołało falę krytyki. „Życia pełne – czy to aby na pewno polska konstrukcja? co na to poloniści?", „bardziej mi się kojarzy z reklamą piwa, niż z województwem..." – komentowano w internecie. Szczególną irytację wywołało nowe logo projektu Andrzeja Pągowskiego, a zwłaszcza informacja, że urząd marszałkowski zapłacił za nie 90 tys. zł.

Mieszkańcom i sporej części radnych Zduńskiej Woli zdecydowanie nie spodobał się wprowadzony w ubiegłym roku slogan „Zduńska Wola aktywuje". Przypomina on wielu osobom napis na tablicy ostrzegającej przed promieniowaniem radioaktywnym, szczególnie że logo przedstawia czerwone i żółte trójkąty. Miasto prawdopodobnie z pomysłu zrezygnuje. – Należy uznać, że nie była to do końca najlepsza inwestycja – przyznał wiceprezydent Czesław Rybka.

– Nowe hasła promocyjne miast i regionów zwykle budzą silne emocje i dyskusję wśród mieszkańców. Przeważa krytyka, nie zawsze uzasadniona. Ale właściwie trudno się dziwić, bo trzy czwarte haseł jest nietrafionych, a zdarzają się fatalne – ocenia Adam Mikołajczyk, prezes warszawskiej Fundacji Best Place/Europejski Instytut...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10124

Wydanie: 10124

Spis treści

Modernizacja roku

Zamów abonament