Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rodzinne biznesy czekają zmiany

24 kwietnia 2015 | Ekonomia
Firmy rodzinne postrzegane są jako biznesy, które są bliżej swoich klientów
źródło: Rzeczpospolita
Firmy rodzinne postrzegane są jako biznesy, które są bliżej swoich klientów

Odporność firm rodzinnych na kryzysy i zbliżająca się wymiana pokoleniowa sprawiły, że awansują one z obrzeży do centrum życia gospodarczego.

Anita Błaszczak

- Odczuwamy bardzo wyraźnie wzrost zainteresowania firmami rodzinnymi, co jest również widoczną tendencją w całej Europie. Coraz bardziej dostrzega się zarówno ich gospodarczą, jak i społeczno –polityczną rolę – twierdzi prof. Andrzej Blikle, prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i współwłaściciel jednej z najbardziej znanych w kraju firmy cukierniczej Blikle.

Integracja i promocja

Ten wzrost zainteresowania rodzinnym biznesem widać również w rosnącej liczbie organizacji, które stawiają sobie za cel integrację, edukację i promocję tego sektora. Do działającego od siedmiu lat i zrzeszającego kilkaset podmiotów Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, Fundacji Firmy Rodzinne, oraz Instytutu Firm Rodzinnych dołączyła teraz Rada Firm Rodzinnych stworzona przy Konfederacji Lewiatan.

Rada, którą powołało kilkunastu właścicieli i współwłaścicieli rodzinnych firm (w tym Henryk Orfinger, prezes laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris, Solange Olszewska, właścicielka Solaris Bus &Coach czy Jerzy Krzanowski, współwłaściciel Nowego Stylu) stawia sobie trzy cele. Wśród nich jest inspirowanie regulacji przyjaznych dla rodzinnych firm (co powinno być łatwiejsze w ramach struktur Konfederacji Lewiatan), promocja rodzinnego biznesu wśród politycznych decydentów oraz integracja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10124

Wydanie: 10124

Spis treści

Modernizacja roku

Zamów abonament