Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas na smart świat

24 kwietnia 2015 | Ekonomia
Prognozy korzystania z inteligentnych urządzeń
źródło: Rzeczpospolita
Prognozy korzystania z inteligentnych urządzeń

Moda na ubieralne gadżety wywoła szybki wzrost także w firmach produkujących czujniki i technologie konieczne do ulepszania takich urządzeń.

magdalena lemańska

Jak prognozuje firma Frost & Sullivan, sam rynek czujników, którego globalne wpływy sięgnęły w ubiegłym roku 108 mln dol., w 2020 roku będzie wart już 800 mln dol. – Platformy czujnikowe wypełniają lukę w wiedzy między sprzętem a oprogramowaniem, umożliwiając szybkie tworzenie prototypów urządzeń do noszenia na ciele oraz pomagając ich projektantom tworzyć własne projekty sprzętowe – komentuje Sankara Narayanan, starszy analityk Frost & Sullivan.

Zapotrzebowanie na takie rozwiązania napędzi moda na ubieralne urządzenia, która jest wspierana przez kolejne, mocno nagłaśniane debiuty gadżetów produkowanych przez technologicznych gigantów. Zamieszanie, jakie wywołała prezentacja inteligentnego zegarka AppleWatch, czy debata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10124

Wydanie: 10124

Spis treści

Modernizacja roku

Zamów abonament