Bliżej nam do społeczeństwa informacyjnego
Eksperci uważają, że konsumenci i firmy korzystające z internetu będą napędzać gospodarkę. Dowodów, że bilans rewolucji będzie dodatni, jednak brak.
W debacie publicznej przewija się od ponad 20 lat pojęcie społeczeństwa – sprawnie funkcjonującego na co dzień dzięki powszechnemu dostępowi do informacji przesyłanej za pomocą infrastruktury telekomunikacyjnej oraz powiązanym z nią narzędziom i usługom.
Nasze społeczeństwo jest pod tym względem ciągle niejednolite, choć Główny Urząd Statystyczny wskazuje, że zmiana w kierunku „informacyjności" postępuje dynamicznie. Nadal według danych GUS i raportów instytutów badań opinii społecznej ok. 30 proc. gospodarstw domowych nie korzysta z dostępu do internetu, a ok. 20 proc. nie ma komputera.
Ponieważ od lat 90. w Europie Zachodniej, a potem w Unii Europejskiej, traktuje się realizację idei społeczeństwa informacyjnego jako sposób na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta