Opowieści o ciele i duszy
Gdynia 2015: Festiwal pokazał, że starzy mistrzowie są w formie, a debiutanci nie mają wobec nich kompleksów.
Jest dziś w polskim kinie także miejsce nie tylko dla artystów, którzy szukają wartości w przeszłości lub obserwują współczesność, ale i dla tych, którzy pozwalają sobie na szaleństwo, eksperyment. Można znaleźć skromne, kameralne opowieści i zrealizowane z rozmachem superprodukcje. Dramaty, komedie, thrillery, kino historyczne. I fantastyczne role aktorów.
Wiwisekcje rodziny
Złote Lwy zdobył najciekawszy film, jaki powstał w ostatnim roku: „Body/ciało" Małgorzaty Szumowskiej – historia ojca, anorektycznej córki i jej psychoterapeutki. Opowieść o życiu po stracie bliskiej osoby, o wrażliwości i samotności. O cierpieniu i nieumiejętności radzenia sobie ze światem, z własnymi uczuciami, z relacjami z innymi ludźmi. Choć tytułowe ciało jest tu ważne, głównym bohaterem jest dusza. I człowiek we współczesnym świecie.
Osobistych filmów o próbie radzenia sobie z odchodzeniem najbliższej osoby było na festiwalu więcej. Pominięte przez jury, ale uhonorowane przez...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta