Na wyrost stanowisko i pensja
Degradację i obniżkę wynagrodzenia łatwiej przyjąć pracownikowi, gdy ma świadomość swoich ograniczeń. Porozumienie w tej sprawie nie zburzy też jego morale tak, jak mogłoby to zrobić wypowiedzenie zmieniające.
Nowy pracownik to duże nadzieje – szczególnie gdy rekrutacja dotyczy istotnej dla firmy funkcji. Pracodawcy często rywalizują ze sobą o najlepszych kandydatów. Jest to najbardziej widoczne w profesjach, w których popyt przewyższa podaż. Szefowie potrafią kusić wysoką pensją, stanowiskami ze słowem „menedżer" w nazwie. Niekiedy okazuje się jednak, że kandydaci, o których zabiegali, nie byli „strzałem w dziesiątkę". Równie często rokujący pracownik zostaje awansowany na stanowisko, na którym nie radzi sobie już tak dobrze. We wszystkich tych przypadkach wypowiedzenie angażu nie jest jedynym rozwiązaniem.
Na inne miejsce
To, że pracownik nie spełnia oczekiwań szefa w danej roli, nie oznacza, że nie sprawdzi się w innej, mniej wymagającej i niżej opłacanej. Dlatego zanim sięgnie się po bardziej drastyczne środki, warto przeanalizować praktyczne potrzeby firmy i możliwości, jakie daje współpraca...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta