Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pijaństwo nie zawsze pozwala zastosować dyscyplinarkę

08 października 2015 | Praca i ZUS | Marek Rotkiewicz

Jeśli do pracy stawia się nietrzeźwy podwładny dotknięty przewlekłą psychozą alkoholową, szef nie zarzuci mu ciężkiego złamania obowiązków służbowych.

- Jeden z naszych pracowników kilkakrotnie dwa–trzy lata temu stawił się do pracy pod wpływem alkoholu. Nie zwolniliśmy go wówczas, otrzymał kary porządkowe. Postanowiliśmy go nie zwalniać (jego praca nie jest związana z możliwością tworzenia zagrożeń dla niego czy innych osób). Rozpoczął terapię odwykową. Teraz znowu zdarzyło mu się przyjść do pracy pod wpływem alkoholu. Czy możemy zwolnić go dyscyplinarnie? – pyta czytelnik.

U osoby dotkniętej chorobą alkoholową zastosowanie zwolnienia dyscyplinarnego może być niekiedy skutecznie podważone przed sądem pracy. Zwolnienie bez wypowiedzenia z winy pracownika (tzw. dyscyplinarne) możliwe jest w sytuacjach wskazanych w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10264

Wydanie: 10264

Spis treści
Zamów abonament