Instrumenty finansowe w programach Unii Europejskiej
Oprócz bezzwrotnych grantów programy unijne oferują przedsiębiorcom preferencyjne kredyty, pożyczki, poręczenia czy też warunki leasingu. Warto więc poznać ofertę polskich pośredników w zakresie takich narzędzi.
Oferta związana z takim wsparciem będzie obejmowała: kredyty, pożyczki, poręczenia oraz leasing. Finansowanie jest lub będzie oferowane na bardziej korzystnych, w porównaniu z analogicznymi instrumentami dostępnymi na rynku, warunkach: przy niższych wymogach dotyczących zabezpieczenia, wkładu własnego oraz historii kredytowej, a także na dłuższy okres, w wyższych kwotach bądź po obniżonej cenie. Wszystko dlatego, że dzięki takim programom jak COSME, „Horyzont 2020" czy też „EaSi" pośrednicy finansowi (banki, fundusze, firmy leasingowe) mogą liczyć m.in. na gwarancje lub regwarancje zmniejszające po ich stronie ryzyko finansowe.
Polskim pośrednikiem, który jako pierwszy uruchomił ofertę instrumentów finansowych UE w perspektywie 2014–2020, jest Idea Bank SA. Właśnie dzięki gwarancji w ramach programu COSME bank ma udostępnić 350 mln zł preferencyjnego kredytu dla małych i średnich firm. Finansowanie do wysokości 600...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta