Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowy rząd, nowe podejście do strefy euro

08 stycznia 2016 | Ekonomia
Różni nas poziom zamożności i wynagrodzeń
źródło: Rzeczpospolita
Różni nas poziom zamożności i wynagrodzeń

Nie będzie już pełnomocnika rządu ds. euro, a resort finansów rozpoczyna dyskusję, jakie kryteria powinniśmy spełniać przed przyjęciem wspólnej waluty.

Anna Cieślak-Wróblewska

Kryzys Eurolandu znacznie ostudził zapał już poprzedniej ekipy rządzącej do szybkiego przyjęcia wspólnej waluty. PiS w kampanii wyborczej okazywał jeszcze większą niechęć do przyjęcia euro, a teraz daje temu praktyczny wyraz.

Od 1 stycznia zlikwidowana została, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, funkcja pełnomocnika rządu ds. euro, która istniała od 2009 r. (ostatnio pełnił ją Artur Radziwiłł, wiceminister finansów). Z kolei Ministerstwo Finansów podało, że znikną comiesięczne raporty o konwergencji nominalnej. Pokazywały one, czy Polska spełnia formalne kryteria przystąpienia do strefy (np. wzrostu cen, stóp procentowych czy kryterium fiskalnego)....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10338

Wydanie: 10338

Spis treści
Zamów abonament