Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczniejszy przelew w internecie

12 lutego 2016 | Prawo
Agata Jankowska-Galińska
źródło: materiały prasowe
Agata Jankowska-Galińska
Katarzyna Sawicka
źródło: materiały prasowe
Katarzyna Sawicka

Wzmocnienie bezpieczeństwa płatności elektronicznych jest jednym z głównych motywów reformy regulacji dotyczących usług płatniczych – uważają eksperci.

Konieczność ochrony klientów dokonujących płatności za pomocą internetu oraz płatności mobilnych silnie akcentuje w szczególności dyrektywa PSD 2. Na poziomie krajowym – znaczącą rolę odegra w tym zakresie przyjęta w listopadzie ubiegłego roku rekomendacja KNF.

O ile na transpozycję przepisów PSD 2 (czyli Dyrektywy w sprawie usług płatniczych z dnia 25 listopada 2015 r.) państwa członkowskie mają czas do stycznia 2018 r., o tyle użytkownicy internetowych usług płatniczych w Polsce już otrzymali dodatkową ochronę. Stało się to za sprawą rekomendacji KNF dotyczącej bezpieczeństwa transakcji płatniczych wykonywanych w internecie, przyjętej 17 listopada 2015 r. Kierowana jest ona do banków, instytucji płatniczych, instytucji pieniądza elektronicznego oraz SKOK-ów.

Dokument reguluje trzy podstawowe obszary: (i) zasady i organizację procesu zarządzania oraz oceny ryzyka, (ii) szczególne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10368

Wydanie: 10368

Spis treści
Zamów abonament