Opozycja także w urzędzie gminy
Opozycja polityczna istniała i istnieć będzie, choć ostatnio podział na nurt prorządowy i opozycję wydaje się szczególnie dojmujący. Można odnieść wrażenie, że w jednym kraju żyją dwa zwalczające się plemiona. Osią konfliktu są oczywiście poglądy, ale bywa i tak, że samo sformułowanie „opozycja" staje się przyczynkiem do wzajemnej niechęci.
W pewnym powiecie radni w oficjalnej relacji z obrad sesji zostali nazwani opozycyjnymi, co uznali za niestosowne, argumentując, że określenie to zarezerwowane jest dla prasy komercyjnej i nie powinno się znaleźć na stronie internetowej urzędu. Tymczasem nic nie przemawia za tym, żeby nie mogło zostać użyte. Określenie to nie jest nacechowane pejoratywnie, nie jest potoczne ani nikomu niczego nie ujmuje. Nie przynależy również do języka wysokiego czy fachowego. – „Radny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta