Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co zmieni Mieszkanie+?

18 kwietnia 2016 | Nieruchomości | Grażyna Błaszczak
Deweloperzy mówią, że budowa osiedli zajmuje mniej czasu niż formalności związane z pracami
źródło: 123 rf
Deweloperzy mówią, że budowa osiedli zajmuje mniej czasu niż formalności związane z pracami

Rządowy program i cieszy deweloperów, i niepokoi. Firmy czekają jednak na państwowe inwestycje tak samo jak ich klienci.

Na co liczą deweloperzy? Czy oferta rządowa zabierze im klientów? Poprosiliśmy ekspertów z branży o opinie na temat programu „Mieszkanie +", którego jednak wciąż znamy tylko założenia (szczegóły mają być ogłoszone w kwietniu). Z pierwszych informacji wynika m.in., że będą i tanie kredyty dla klasy średniej, i tanie mieszkania (budowane na państwowych gruntach) dla tych, którzy mają niższe dochody.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu J.W. Construction Holding:

– Zawsze będzie popyt na mieszkania, a tym samym na kredyty hipoteczne. Jeśli banki uznają wpływy finansowe z programu „Rodzina 500+", wówczas zdolność kredytowa rodzin, szczególnie wielodzietnych, znacząco wzrośnie.

Z pewnością jednak znajdą się osoby, które będą chciały skorzystać z rządowej pomocy w ramach nowego projektu „Mieszkanie+". Nie oznacza to, że deweloperzy stracą klientów. Dla większości zainteresowanych nabyciem mieszkania ważna jest lokalizacja, natomiast rządowe osiedla raczej nie będą powstawały na drogich gruntach w centrach metropolii. Poza tym wynajmowane lokum, to nie to samo co własne. Wiele osób woli inwestować swoje oszczędności w coś, co jest ich własnością. Poza tym ktoś musi zbudować te 30 tys. planowanych przez rząd mieszkań, a nasza spółka chętnie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10423

Wydanie: 10423

Spis treści
Zamów abonament