Magazyny niedalekiej przyszłości
Klienci i logistycy przekonują, że automatyzacja jest nieunikniona. FM Logistic przygotowuje rozwiązania.
Trudności w znalezieniu pracowników i coraz mniejszy margines błędu narzucany przez klientów zmuszają operatorów logistycznych do automatyzacji jak największej liczby czynności. Przykładem może być FM Logistic, które zrobotyzowało magazyn o powierzchni 70 tys. mkw. w Fauverney, w pobliżu Dijon. Jest on przeznaczony do logistyki produktów spożywczych Grupy Unilever, magazynowanych i przewożonych w temperaturze otoczenia.
FM Logistic opracował we współpracy ze specjalistami moduł rozcinania opakowań zbiorczych; wprowadził także depaletyzator kartezjański, scentralizowane gniazdo owijania, zrobotyzowane ramię i platformę przeładunkową Autodock.
- Przejście od załadunku ręcznego do w pełni zautomatyzowanego systemu załadunkowego pozwoliło zwiększyć dynamikę, a w konsekwencji efektywność naszego łańcucha logistycznego - zapewnia dyrektor ds. logistyki w firmie Unilever na Francję i kraje Beneluksu Daniele Oulé.
Dodaje, że zarówno w przypadku nowych formatów opakowań detalicznych, innowacyjnych rodzajów opakowań, jak i usług w zakresie repackingu lub copackingu, łańcuch logistyczny musi się dostosowywać do zachodzących zmian, opierając się na najbardziej odpowiednich i konkurencyjnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta