Zyskać na odpadach i rekultywacji ziemi
Geotrans ocenia polski rynek ochrony środowiska jako atrakcyjny, rosnący i mocno rozdrobniony, nie wyklucza więc przejęć i inwestycji.
maciej rudke
Odpady, osady ściekowe, pozostałości po spalaniu... brzmi niezbyt zachęcająco, ale to całkiem spory rynek dla firm z sektora ochrony środowiska. Jedną z nich jest Geotrans.
Powstała w 2007 r. spółka zaczynała od zagospodarowywania i odbioru tzw. ustabilizowanych osadów ściekowych, później włączyła do oferty usługi rekultywacji terenów poprzemysłowych.
Trzy główne obszary
– W 2014 r. firma Eco Ventures, której jestem współwłaścicielem, przejęła Geotrans. Kluczowym okresem dla rozwoju Geotransu okazał się 2015 r. – w kwietniu utworzyliśmy dynamicznie rosnący dział odbioru ubocznych produktów spalania np. od elektrociepłowni, a w sierpniu zadebiutowaliśmy na rynku NewConnect – mówi Przemysław Weremczuk, prezes Geotransu.
Jak wyjaśnia decyzja o przejęciu Geotransu była podyktowana oceną dużego potencjału rynku zagospodarowywania odpadów poprocesowych.
– Konkurencja jest dość rozdrobniona, a wysoka jakość usług pozwala myśleć o pozyskiwaniu kolejnych przetargów wśród oczyszczalni, gmin, firm przemysłowych. Funkcjonujemy głównie w Polsce południowo-zachodniej i w dalszym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta