Utrudzona stara gwardia

22 sierpnia 2016 | Sport | Krzysztof Rawa
Pożegnanie z igrzyskami. Reprezentacja Polski w meczu o trzecie miejsce była wyraźnie słabsza od mistrzów Europy. W niedzielę wieczorem o złoto grali Francuzi z Duńczykami.
autor zdjęcia: Adam Warżawa
źródło: PAP

Polacy przegrali z Niemcami 25:31 (13:17) mecz o brąz. Naszej drużyny w tym składzie już raczej nie zobaczymy.

Tylko raz, w 1976 roku, Polska zdobyła brązowy medal olimpijski w piłce ręcznej. Niby nie było daleko do wyrównania tamtego osiągnięcia, lecz mecz z Niemcami pokazał, że tym razem szans nie mieliśmy.

Drużyna Tałanta Dujszebajewa przegrała wyraźnie wyżej, niż w spotkaniu grupowym. Nie udało się odpocząć po półfinale z Danią, nie udało się zmobilizować tak, by do ostatnich minut prowadzić równy bój z mistrzami Europy.

Tylko początek był obiecujący. Karol Bielecki zaczął od rzutu karnego, trafił, za chwilę wynik poprawił Przemysław Krajewski, 2:0 na starcie, taki wczesny polski zryw oglądaliśmy w Rio może drugi raz.

Niemcy wprawdzie wyrównali, ale przez kilkanaście minut trwał bój w starym dobrym stylu: ambitnie walczymy, oddajemy ciosy, bronimy i znów...

Wydanie: 10528