Obrót z wynajmu świetlic zbyt mały w stosunku do nakładów na budowę
Niezbędnym warunkiem powstania prawa do odliczenia VAT jest istnienie bezpośredniego związku pomiędzy nabywanymi towarami i usługami a transakcjami opodatkowanymi podatnika.
Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi rozstrzygnął w interpretacji z 8 listopada 2016 r. (1061-IPTPP2.4512.414.2016.1.KW) kwestię odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z budową świetlicy wiejskiej. Gmina zrealizowała inwestycję obejmującą budowę świetlic wiejskich. Planowanym celem projektu było podniesienie atrakcyjności świadczonych usług społeczno-kulturalnych, wywołanie inicjatyw kulturalnych wśród mieszkańców, zwiększenie ilości i poprawa jakości organizowanych imprez poprzez stworzenie odpowiednich warunków technicznych i użytkowych obiektów. Realizacja operacji pozwoliła wypełnić cele zawarte w lokalnej strategii rozwoju – odnowa wsi i zachowanie dziedzictwa kulturowego.
Od 15 października 2014 r., tj. od dnia uprawomocnienia decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowlanego, budynki świetlic są wynajmowane na podstawie umów najmu. Pierwszym najemcą była Ochotnicza Straż Pożarna, obecnym najemcą jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wykorzystujące budynki w celach organizacji spotkań związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Obrót z tytułu odpłatnego wynajmowania wymienionych we wniosku obiektów nie jest znaczący dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta