Starsze biura mają wielki potencjał
Po okresie spowolnienia od kilku lat obserwujemy zwiększoną podaż nowych powierzchni biurowych w wyższym standardzie - mówi Tadeusz Jachowicz, dyrektor regionalny CEE, dyrektor Gleeds Polska.
Rz: Czym różni się rynek biur na wynajem od tego sprzed 10 lat w Warszawie i innych dużych miastach regionalnych?
Tadeusz Jachowicz, MRICS, dyrektor regionalny CEE, dyrektor Gleeds Polska: Dekadę temu zapotrzebowanie na biura było bardzo duże, a przy utrzymujących się wysokich cenach brakowało powierzchni do wynajęcia. Były to też początki rozwoju biurowych rynków lokalnych w dużych miastach regionalnych, takich jak Wrocław, Katowice, Łódź. Tam właśnie zaczęły powstawać pierwsze nowoczesne powierzchnie biurowe.
Po okresie spowolnienia od kilku lat obserwujemy zwiększoną podaż nowych powierzchni biurowych w wyższym standardzie, przy jednoczesnym bardzo dużym udziale modernizowanych budynków.
Jaki zmieniły się w tym czasie wymagania najemców biurowców?
Coraz większa konkurencja spowodowała, że oczekiwania najemców zdecydowanie wzrosły. W szczególności zmieniło się podejście do sposobu samej budowy, aranżacji i wykończenia powierzchni biurowych na bardziej przyjazne środowisku i użytkownikom, ukierunkowane na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta