Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak chronić nazwę zespołu

06 czerwca 2017 | Rzecz o prawie | Aleksandra Sewerynik

Już kilka razy pisałam na łamach „Rzeczpospolitej" o kłopotach zespołów muzycznych związanych z korzystaniem z nazwy zespołu w momencie, kiedy dochodzi do jakiegokolwiek sporu pomiędzy jego członkami.

Procesy sądowe, batalie przed Urzędem Patentowym, nieporozumienia i koszty. Tych wszystkich nieprzyjemności można uniknąć, regulując prawa do korzystania z nazwy zespołu jeszcze wtedy, gdy w zespole panuje zgoda i wola współpracy.

Jednym z najlepszych narzędzi do zabezpieczenia prawa do marki, jaką może stać się nazwa zespołu, jest zarejestrowanie jej jako znaku towarowego w odpowiednich klasach.

Uzyskanie takiego prawa formalnego znacznie upraszcza dochodzenie ochrony prawa do nazwy zespołu, a wymogi prawne z tym związane inspirują do gruntownego przemyślenia zasad współpracy w zespole i ich pisemnego uregulowania.

Najlepiej, gdy cały stały skład zespołu dokonuje rejestracji wspólnie, uzyskując...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10768

Wydanie: 10768

Spis treści
Zamów abonament