Polskie marki odzieżowe coraz szybciej rosną za granicą
Producenci z branży tekstylnej powinni zainteresować się pozyskaniem środków unijnych, które pomogą im sfinansować nakłady na innowacje. To umożliwi przyspieszenie ekspansji. rafał wojski
Odzież i tekstylia to jedna z polskich specjalności eksportowych. W tekstyliach przeszło połowa produkcji sprzedawana jest za granicą. W przypadku odzieży – prawie połowa. Polskie firmy odzieżowe osiągnęły znaczący sukces na międzynarodowym rynku i stały się ambasadorami polskiej gospodarki.
Największym odbiorcą polskiej odzieży są Niemcy, inne znaczące rynki to m.in. Holandia, Austria, Czechy. Wysyłamy za granicę odzież damską i męską, znaczący udział w eksporcie odzieży mają dodatki odzieżowe.
Do największych eksporterów w branży należy LPP. Firma jest właścicielem takich marek jak Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay. Jej produkty dostępne są m.in. w Niemczech, Czechach i Słowacji, w krajach bałtyckich, w Rosji, na Ukrainie, w Rumunii, Bułgarii, na Węgrzech oraz w Chorwacji. Od 2015 roku firma obecna jest także...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta