Certyfikat w wersji pdf tylko wyjątkowo
Jeśli nie istnieje możliwość uzyskania certyfikatu rezydencji w postaci oryginału, to spółka może zastosować zwolnienie podatkowe, bądź stawkę podatku wynikającą z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania na podstawie certyfikatu przesłanego jej w wersji elektronicznej.
Tak uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z 31 lipca 2017 r. (0111-KDIB2-1.4010.79.2017.2.AT).
Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej został złożony przez spółkę akcyjną prowadzącą działalność w zakresie usług finansowych. W celu budowania pozytywnego wizerunku, spółka ta kupuje usługi reklamowe od firmy z siedzibą w Irlandii. Do końca 2016 roku dostawca corocznie przesyłał spółce oryginalny certyfikat rezydencji, który pozwalał jej na stosowanie art. 7 pkt 1 umowy międzynarodowej zawartej pomiędzy Polską a Irlandią z 13 listopada 1995 r. Na podstawie tego przepisu (stanowiącego, że zyski przedsiębiorstwa Umawiającego się Państwa podlegają opodatkowaniu tylko w tym Państwie) spółka uznawała, że dysponując właściwym certyfikatem rezydencji, nie musi pobierać podatku dochodowego od należności wypłacanych do podmiotu irlandzkiego. W 2017 dostawca drogą mailową przekazał spółce informację, że od 1 stycznia 2017 r. certyfikaty rezydencji będą wydawane przez wydział ds. dużych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta