Wiza Vander Elst po przedłożeniu umowy zawartej z niemieckim kontrahentem
Aby zatrudnionego cudzoziemca, niebędącego obywatelem żadnego z państw unijnych, wysłać do Niemiec w celu czasowego świadczenia tam usług bez konieczności uzyskania zezwolenie na pracę, pracodawca musi przedłożyć umowę zawartą z przedsiębiorstwem z tego państwa.
- Jestem właścicielem małej firmy remontowo-budowlanej. Mam pytanie związane z uzyskaniem Wizy Vander Elst, o którą muszą osobiście ubiegać się moi pracownicy z Ukrainy. Do dokumentów, które są niezbędne do uzyskania wizy, pracodawca musi przedłożyć umowę, jaką zawarł z przedsiębiorstwem w Niemczech. Tu nasuwa mi się pytanie – czy można przedłożyć umowę bądź umowy zawarte z osobą fizyczną w Niemczech? – pyta czytelnik.
Chcąc wysłać podwładnych niebędących obywatelami Unii Europejskiej do świadczenia pracy do naszego sąsiada zza Odry, konieczne jest uzyskanie specjalnej wizy w celu przejściowego świadczenia usług w Niemczech. Wiza ta jest nazywana wizą „Vander Elst" od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta