Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wiza Vander Elst po przedłożeniu umowy zawartej z niemieckim kontrahentem

01 lutego 2018 | Dobra Firma | Katarzyna Gospodarowicz

Aby zatrudnionego cudzoziemca, niebędącego obywatelem żadnego z państw unijnych, wysłać do Niemiec w celu czasowego świadczenia tam usług bez konieczności uzyskania zezwolenie na pracę, pracodawca musi przedłożyć umowę zawartą z przedsiębiorstwem z tego państwa.

- Jestem właścicielem małej firmy remontowo-budowlanej. Mam pytanie związane z uzyskaniem Wizy Vander Elst, o którą muszą osobiście ubiegać się moi pracownicy z Ukrainy. Do dokumentów, które są niezbędne do uzyskania wizy, pracodawca musi przedłożyć umowę, jaką zawarł z przedsiębiorstwem w Niemczech. Tu nasuwa mi się pytanie – czy można przedłożyć umowę bądź umowy zawarte z osobą fizyczną w Niemczech? – pyta czytelnik.

Chcąc wysłać podwładnych niebędących obywatelami Unii Europejskiej do świadczenia pracy do naszego sąsiada zza Odry, konieczne jest uzyskanie specjalnej wizy w celu przejściowego świadczenia usług w Niemczech. Wiza ta jest nazywana wizą „Vander Elst" od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10966

Wydanie: 10966

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament