Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od pomocy prawnej do pełnomocnictwa w sądzie

01 lutego 2018 | Dobra Firma | Tomasz Sancewicz

Pracownik wystąpił przeciwko pracodawcy do sądu z roszczeniem o odszkodowanie z tytułu dyskryminacji. Związki zawodowe działające u pracodawcy chcą go aktywnie wesprzeć w tym sporze. W jaki sposób związki mogą pomagać zatrudnionym?

Związki zawodowe mają za zadanie reprezentować i bronić praw oraz interesów załogi. Co do zasady, bronią zbiorowych interesów pracowników, czyli pewnej zbiorowości. Jednak w niektórych przypadkach związki mogą też wspierać indywidualnych pracowników w sporach z pracodawcą. Zakres takich działań jest szeroki i nie zawsze wynika wprost z ustawy.

Informowanie zatrudnionych

Niektóre związki zawodowe prowadzą szeroką działalność informacyjną, np. akcje informacyjne o prawach pracownika. Chociaż nie jest to działalność wprost uregulowana w ustawie, to takie akcje są niekiedy prowadzone bezpośrednio w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10966

Wydanie: 10966

Spis treści

Monitor Księgowość i Podatki

Zamów abonament